Oglasi - Advertisement

 

Sadržaj se nastavlja nakon oglasa

Postupak pripreme nije previše složen, ali zahtijeva pažnju na detalje kako bi rezultat bio savršen. Tajna leži u pravilnom rasporedu sastojaka, koji se potom čuvaju u staklenkama zajedno sa začinima i začinskim biljem, što jelu daje specifičan miris i okus. Na ovaj način možete uživati u svježem okusu jaja i povrća kroz cijeli tjedan.

Za početak, potrebno je skuhati jaja dok ne postanu tvrda. U međuvremenu, pripremite povrće:

Luk ogulite i narežite u obliku polumjeseca. Papriku operite, očistite i narežite na trakice.Ljutu papričicu narežite na tanke okrugle komade. Mrkvu ogulite i narežite na kolutove. Češnjak odvojite režnjeve i ogulite. Mladi luk narežite na pola. Ciklu ogulite i nasjeckajte na male komadiće. Kada su svi sastojci spremni, preostaje samo da pripremite tegle. Temeljito ih operite i dezinficirajte, a zatim na dno svake tegle stavite list lovora. U svaku staklenku dodajte oguljena kuhana jaja, zatim dodajte pripremljeno povrće.

 

U sljedećem koraku, u svaku staklenku stavite po malo začina npr:korijandera, crni papar, Sjemenke komorača i 2 žličice soli.mKada su začini dodani, staklenke napunite vrućom vodom i dodajte pola žličice octa. Zatvorite poklopce i stavite staklenke u kipuću vodu. Ovaj proces zagrijavanja pomaže u očuvanju jaja i povrća. Kada voda počne ključati, skinite staklenke s vatre i čvrsto zatvorite poklopce. Ovaj postupak daje vam dugotrajan i ukusan proizvod koji možete čuvati u hladnjaku. Konzerviranje jaja na ovaj način čini ih izuzetno trajnima, a povrće daje dodatne vitamine i vlakna koja poboljšavaju nutritivnu vrijednost jela. Uz to, ako želite produžiti trajnost jaja, možete primijeniti staru tehniku naših prabaka: konzerviranje jaja u vapnenoj vodi. Vapno, ili kalcijev hidroksid, koristi se za pripremu otopine koja omogućava da jaja ostanu svježa kroz duži vremenski period.

Za pripremu ove otopine, potrebno je:

1. Odrediti potrebnu količinu vode u skladu s brojem jaja.
2. Dodati odgovarajuću količinu gašenog vapna – obično nekoliko žlica po litri vode.
3. Stavite jaja u staklenke i prelijte ih otopinom vapna.

Preporučuje se nošenje rukavica pri radu s vapnenom vodom, jer ona može iritirati kožu. Ova metoda možda na prvi pogled izgleda neuobičajeno, ali pokazala se izuzetno učinkovita kroz povijest. Naime, mnoge prabake koristile su vapno za konzerviranje jaja i drugim vrstama hrane, a jaja su u takvom stanju mogla ostati svježa i do nekoliko mjeseci. Važno je napomenuti da površina komercijalno prodanih jaja nije toliko otporna na bakterije kao svježa jaja, što je razlog zašto je konzerviranje jaja vapnom dobra praksa. Iako ova metoda nije nužno poznata svima, dokazano je da je vrlo učinkovita i u današnjim uvjetima. Ovaj postupak konzerviranja jaja s povrćem može se kombinirati i s različitim začinima, ovisno o vašem ukusu. Dodavanje začina poput majčine dušice, ili kurkume može obogatiti okus i učiniti jelo još zanimljivijim.

PREUZMITE BESPLATNO

SAMO ZA NAŠE ČITATELJE!

Unesite svoj e-mail kako biste dobili BESPLATNU KNJIGU sa najnovijim RECEPTIMA. Otkrijte jednostavne korake za pripremu jela koja će oduševiti vašu porodicu i prijatelje. 😎

Preuzmite knjigu sa najboljim receptima jednim klikom!