Mozda niste znali ali visok nivo mokraćne kiseline u tijelu može rezultirati kristalima natrijum urata u zglobovima, što može dovesti do gihta, poznate bolesti.

Giht je često uzrokovan visokom proizvodnjom mokraćne kiseline u jetri ili konzumiranjem hrane bogate purinom, koji se pretvaraju u mokraćnu kiselinu.

Ova nakupina plaka u zglobovima može biti izuzetno neugodna za mnoge ljude.

Pokazat cemo vam nekoliko korisnih savjeta za smanjenje razine mokraćne kiseline u tijelu uključuje pijenje puno vode, konzumiranje nezaslađenog čaja poput čaja od šipka te hrane bogate vlaknima i kalcijumom poput voća, povrća, orašastih plodova i sirovih mliječnih proizvoda.

Bobice su također korisne jer mogu neutralizirati mokraćnu kiselinu.

Osim toga, možete isprobati neke odlične kombinacije pića koje mogu pomoći u liječenju gihta, poput zelene jabuke, krastavca, gorkih dinja i limuna ili kombinacije šargarepe, celera, komorača, krastavca i limuna.

Isprobajte i različite lijekove protiv gihta kako biste pronašli najbolju opciju za sebe.

1. Giht može uzrokovati izuzetno jake bolove u zglobovima, otežavajući svakodnevne aktivnosti i kretanje.
2. Prekomjerna konzumacija alkohola također može pogoršati stanje gihta, potičući povećanu proizvodnju mokraćne kiseline u tijelu.
3. Osim prehrane, genetika također može igrati ulogu u predispoziciji za razvoj gihta, što znači da neki ljudi imaju veći rizik od drugih.
4. Redovito vježbanje može pomoći u kontroli težine i smanjenju rizika od gihta, jer prekomjerna težina može povećati količinu mokraćne kiseline u tijelu.
5. Važno je voditi računa o prehrani i izbjegavati prekomjerno konzumiranje hrane poput crvenog mesa, morskih plodova i alkohola kako bi se smanjio rizik od gihta.
6. Dijeta bogata voćem i povrćem te ograničen unos purina može pomoći u smanjenju simptoma gihta i sprječavanju ponovnih napada.
7. Osobe koje pate od gihta trebaju izbjegavati prejedanje i brzu hranu te paziti na unos soli i šećera u prehrani.


8. Različiti dodaci prehrani poput vitamina C, ribljeg ulja i kurkume također su pokazali korisne učinke u upravljanju simptomima gihta.
9. Redoviti medicinski pregledi i praćenje razine mokraćne kiseline u tijelu važni su za kontrolu gihta i sprječavanje komplikacija.
10. Osobe koje imaju simptome gihta trebaju se obratiti svom liječniku radi postavljanja dijagnoze i razgovora o najboljem planu liječenja i prevencije.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here