Oglasi - Advertisement

Miteseri su vrsta kožnih nečistoća koje se javljaju kada se pore na koži začepe mješavinom ulja (sebuma), mrtvih stanica kože i bakterija.
Oni su često vidljivi kao sitne crne točkice na površini kože, posebno u područjima gdje se proizvodi više sebuma, kao što su nos, čelo i brada.

Sadržaj se nastavlja nakon oglasa

Glavni uzroci nastanka mitesera uključuju prekomjernu proizvodnju sebuma u koži, što može biti potaknuto hormonskim promjenama, genetikom, stresom ili nepravilnom njegom kože.
Kada se proizvedeni sebum i mrtve stanice kože nakupljaju u porama i reagiraju s kisikom iz zraka, dolazi do oksidacije, što rezultira tamnim ili crnim bojama mitesera.

Postoje dvije vrste mitesera:

Otvoreni miteseri: Ovo su miteseri koji ostaju otvoreni na površini kože i imaju crnu točkicu.
To je zbog oksidacije sebuma i keratina u porama.

Zatvoreni miteseri: Ovi miteseri su zatvoreni ispod površine kože i obično se javljaju kao bijele kvržice.
Oni mogu biti teži za uklanjanje jer se nalaze dublje u porama.

Novi trend ljepote koji je oduševio mnoge žene fokusira se na rješavanje uobičajenih problema poput mitesera i proširenih pora.
Beauty influenceri na internetu nedavno su podijelili svoje iskustvo s novom tehnikom nazvanom “šmirglanje”, koja obećava pomlađivanje kože i uklanjanje nečistoća.

Ova metoda, prema riječima influencera, sastoji se od tri jednostavna koraka.
Prvo, koža se detaljno čisti sredstvom za čišćenje na bazi ulja kako bi se uklonile nečistoće i višak masnoće.
Zatim se lice ispere čistom vodom prije nanošenja maske od gline, koja je poznata po svojoj sposobnosti da dubinski čisti pore.


Na kraju se sredstvo za čišćenje na bazi ulja ponovno umasira u kožu kako bi se dodatno potaknulo čišćenje i hidratacija.

Ova tehnika privlači pažnju zbog svoje navodne učinkovitosti u uklanjanju mitesera, a slike prije i poslije koje su podijelili korisnici na društvenim mrežama svjedoče o vizualnim rezultatima.

Jedna od korisnica komentirala je kako su ovi rezultati impresivni, ali upozorila je da osobe koje brzo gube motivaciju možda ne bi trebale gledati ove slike, jer se radi o procesu koji zahtijeva strpljenje i kontinuiranu njegu kože.

Unatoč popularnosti među korisnicima društvenih medija, dermatolozi još nisu uspostavili službeni stav o ovoj metodi.
Elizabet Tanzi, dermatologinja koja je komentirala za “Rafineriju 29”, istaknula je da je glina poznata po svojim adstrigentnim svojstvima koja mogu pomoći u čišćenju pora.
Međutim, upozorila je da kombinacija gline i abrazivnog pilinga može biti previše agresivna za osjetljivu kožu, što može rezultirati iritacijama i oštećenjima kože.

Stoga, dok je šmirglanje možda brz način za postizanje privremene glatkoće i čistoće kože, važno je uzeti u obzir individualne potrebe i osjetljivost kože prije nego što se odlučite na primjenu ove metode.
Edukacija o pravilnoj njezi kože i savjetovanje s dermatologom uvijek su preporučljivi prije eksperimentiranja s novim beauty trendovima.

 

 

PREUZMITE BESPLATNO

SAMO ZA NAŠE ČITATELJE!

Unesite svoj e-mail kako biste dobili BESPLATNU KNJIGU sa najnovijim RECEPTIMA. Otkrijte jednostavne korake za pripremu jela koja će oduševiti vašu porodicu i prijatelje. 😎

Preuzmite knjigu sa najboljim receptima jednim klikom!