Ciscenje rerne je cesto mukotrpan posao i nijedna domacica ga ne voli ali ako koristite odgovarajuce metode to vam i nece biti neki problem. Uz prave korake rerna ce izgledati kao nova uz minimalni trud. Ovaj vodič nudi jednostavan pristup uklanjanju masnoće i tvrdokornih zapečenih ostataka iz pećnice, vraćajući joj sjaj.

Prvo je bitno izvrsiti adekvatnu pripremu za pećnicu i opremu. Prvi korak je vađenje svih posuda i rešetki iz pećnice. Preporučuje se da se svaki od ovih predmeta čisti pojedinačno. Uronite rešetke i posude u veliku zdjelu ili sudoper napunjen toplom vodom pomiješanom s deterdžentom, ostavljajući ih da se namoče nekoliko minuta. Ovo će olakšati uklanjanje nečistoća.

Zatim, kako biste olakšali čišćenje unutrašnjosti pećnice, prethodno je potrebno malo zagrijati. Ulijte vodu u posudu i stavite je u pećnicu. Nakon što je pećnica zagrijana, pustite da voda zavrije. Para koja se stvara pomoći će da se masnoća i prljavštin lakše otpuste.

Kada završite s ovim korakom, preporučuje se primjena odmašćivača u obliku aktivne pjene. Nanesite sprej na unutrašnje stijenke pećnice, pazeći da izbegnete ventilator što je više moguće. Toplina i para će poboljšati efikasnost proizvoda, omogućavajući mu da prodre u masnoće i ostatke pečenja.

Ako je ventilator pećnice previše zaprljan, preporučuje se da ga pažljivo rastavite i očistite. Prvo zagrijte površinu, a zatim nanesite odmašćivač i temeljito očistite spužvom. Nakon čišćenja, vratite ventilator na svoje mesto.

Kada su svi delovi pripremljeni, možete početi s čišćenjem unutrašnjosti pećnice. Uverite se da je pećnica isključena pre nego što započnete postupak. Ostavite sredstvo za čišćenje da odstoji 5 do 10 minuta, a zatim očistite unutrašnjost spužvom ili krpom. Uklanjanje masnih mrlja biće znatno lakše zahvaljujući prethodnoj primeni topline.

Ukoliko neka mesta ostanu nečista, ponovo nanesite sredstvo za čišćenje i dozvolite mu da deluje. Nakon što ste uklonili sve ostatke deterdženta, preporučuje se priprema otopine od vode i octa za dezinfekciju pećnice. Namočite krpu u ovu otopinu i pažljivo obrišite unutarnje površine, uključujući staklo, kako biste uklonili sve tragove deterdženta.

Kada završite s unutrašnjim delovima, pređite na čišćenje rešetki i posuda. Pažljivo uklonite ih iz posude sa deterdžentom i temeljito očistite spužvom. Ako ostanu neki ostaci, nastavite s čišćenjem sve dok ne uklonite svu prljavštinu.

Nakon što ste završili sa svim ovim koracima, ponovo sastavite sve delove pećnice na njihova predviđena mesta. Uverite se da je unutrašnjost pećnice temeljito očišćena i bez ostataka deterdženta. Ako je potrebno, još jednom očistite staklo i unutrašnje delove kako biste postigli savršen sjaj.

Kako bi se osigurala funkcionalnost i estetski izgled pećnice, ključno je redovito čišćenje. Preporučuje se da se pećnica čisti najmanje jednom mesečno, kako bi se sprečilo nakupljanje masnoće i prljavštine. Takođe, nakon svakog kuhanja, posebno kada dođe do prolijevanja hrane, odmah očistite unutrašnje površine kako biste sprečili nakupljanje ostataka.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here